Magda Magda
Dołączył dnia:
1479 Strona główna
183 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika Magda

Czy mleko jest rzeczywiście zdrowe dla dorosłego człowieka

90
Czy mleko jest rzeczywiście zdrowe dla dorosłego człowieka
Krowie mleko, dostając się do żołądka człowieka, pod wpływem kwaśnych soków żołądkowych, ścina się, tworząc substancję przypominająca twaróg. Ten "twaróg" oblepia czasami inne pokarmy znajdujące się w żołądku. Dopóki ścięte mleko nie ulegnie strawieniu, proces trawienny innego pokarmu nie rozpocznie się. Zjawisko to często powtarzające się, może spowodować zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego - bóle brzucha i biegunki.

Pokaż komentarze

Najdłuższy most świata

119
Najdłuższy most świata
Lake Pontchartrain Causeway prowadzący przez jezioro Pontchartrain w stanie Luizjana (USA) ma 38 422 m długości.
Most składa się z dwóch równoległych nitek oddalonych od siebie o około 24 metry. Każda z nich posiada dwie szosy - północna część mierzy 39,92 km, południowa - 38,17 km.

Pokaż komentarze

Dlaczego samolot zostawia białe ślady na niebie

122
Dlaczego samolot zostawia białe ślady na niebie
Białe smugi na niebie wyglądają zjawiskowo, ale niestety świadczą o dużym zanieczyszczeniu atmosfery.
Z mechanizmów napędowych startujących samolotów wydobywa się gorący gaz zanieczyszczony czarną sadzą. Gdy samolot osiąga tzw. wysokość przelotową, jego turbiny nadal produkują ogromne ilości gorących spalin. W turbinach jest spalane paliwo lotnicze, wskutek czego tworzy się tam między innymi gorąca para wodna. Ta para wodna schładza się za dyszami w chłodnym powietrzu.
Jeżeli w powietrzu jest wystarczająco duża ilość cząsteczek kurzu, to para wodna osadza się na nich i zamarza, tworząc maleńkie kryształki lodu. Na wysokości 10 km panuje temperatura -50 st. C, więc proces zamarzania zachodzi bardzo szybko.
Każda turbina tworzy swoją własną smugę kondensacyjną. Na skutek powstawania wirów powietrznych smugi te łączą się za obydwoma skrzydłami samolotu w jeden ogon. Wiry tworzone przez skrzydła powodują, że smuga się rozrywa.

Pokaż komentarze

Najszybsza winda na świecie

98
Najszybsza winda na świecie
3281 stóp w ciągu minuty. W przeliczeniu na nasze jednostki to aż 1000 metrów. Tak szybką windę tworzy właśnie firma Mitsubishi Electric Corporation. Najnowocześniejsze windy mają zostać zastosowane w wieżowcach przyszłości. Jedna z nich trafi do budowanego właśnie Shanghai Tower (o wysokości ponad 630 metrów) w dzielnicy Pudong.
Superszybka winda ma być jednocześnie bardzo komfortowa. By zminimalizować trudności, Mitsubishi zadba o to, by ciśnienie w windzie nie zmieniało się gwałtownie wraz ze wzrostem wysokości. Dodatkowo mechanizm windy zostanie wygłuszony tak, by nie przeszkadzać pasażerom.
W wieżowcu Shanghai Tower zainstalowane zostanie aż 106 szybkich dźwigów. Projekt ma zostać ukończony w 2014 roku. Później trafią do kolejnych budynków. Cóż, Pałac Kultury z windą, która pokonuje 120 metrów w 20 sekund, może się schować.

Pokaż komentarze

Najwyżej położony hotel na świecie

127
Najwyżej położony hotel na świecie
Hotel Everest View, który jest oficjalnie najwyżej położonym hotelem na świecie, znajduje się na wysokości 3962 metrów. Nad  miejscowością Namche w Nepalu i blisko do bazy Everest. Każdy pokój ma wspaniały widok na Mt. Everest i pobliskie szczyty. Coś wspaniałego dla miłośników gór. Piękny budynek z kamienia, w którym się mieści, zbudowany został w 1968 roku. Jest obsługiwany przez Szerpów z okolicznych wsi, którzy organizują także trekking po okolicy.

Pokaż komentarze

Biomuzeum w Panamie

106
Biomuzeum w Panamie
Muzeum powstaje według projektu kanadyjskiego architekta Franka Gehry'ego. Będzie to jego jedna z większych, a jednocześnie pierwsza w Ameryce Łacińskiej, prac. Budynek o powierzchni 4 tys. mkw ma pomieścić osiem stałych wystaw, atrium, pomieszczenia dla wystaw czasowych, kawiarnię oraz sklep. W kompleksie powstaje także ogród botaniczny z eksponatami zewnętrznymi.
Centralną częścią będzie trzypiętrowa przestrzeń z 14 ekranami tworzącymi oryginalną salę audiowizualną. W muzeum działać będą głównie nowoczesne wystawy interaktywne, odnoszące się i do gatunków lądowych, i do zamieszkujących ocean, a przede wszystkim historii Panamy i tego, jaki wpływ na jej rozwój ma Kanał Panamski. 

Pokaż komentarze

Buty, z możliwością dzwonienia

99
Buty, z możliwością dzwonienia
O2, która prowadzi akcję mającą na celu zachęcić konsumentów do recyklingu starych komórek. Projekt nazywa się Walkie Talkies. Obejmuje on serię czterech klasycznych modeli butów, które poddano obróbce i zmieniono ich pierwotne przeznaczenie wbudowując w podeszwy zużyty telefon komórkowy (aparat Nokia lub LG). Twórcą odpowiedzialnym za cały proces kreacji jest Sean Miles. 

Marka Christian Louboutin jest częścią całego projektu i kampanii. Pozostałe modele butów, które przerobiono w posobny sposób to Nike Air i Hunter Welly.

Każda para wyceniania jest na ok. 4 tys. dolarów.

Pokaż komentarze