Magda Magda
Dołączył dnia:
1479 Strona główna
183 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika Magda

Najdroższy drink świata

87
Najdroższy drink świata
Drink zwany jest ''złotem w płynie''. Recepturę opracował nagradzany barman i miksolog Joel Heffernan. Trunek nazwał The Winston, oddając w ten sposób cześć Winstonowi Churchillowi. Koktajl zadebiutował w klubie 23 w Melbourne a pierwszą osobą, która go kupiła był biznesmen James Manning. Koszt to dokładnie 39 793 zł

Pokaż komentarze

Nowość - miodowe kosmetyki

93
Nowość - miodowe kosmetyki
Jad pszczeli zyskał na popularności, gdy stosować zaczęła go księżna Kate. Produkt, nazywany także naturalnym botoksem, proponuje kobietom kosmetyczka Deborah Mitchell. Jednak o ile miód nie jest szkodliwy, o tyle jad pszczeli u osób uczulonych na niego może doprowadzić nawet do śmierci. Stąd obowiązujący w Europie zakaz sprzedaży produktów zawierających jad. Na szczęście nie dotyczy on kosmetyków stworzonych na bazie miodu. Z nich korzystają m.in. Anne Hathaway i Scarlett Johansson.
Miód wykorzystywany był już w starożytności. Ma działanie bakteriobójcze i odżywcze, używa się go w gastronomii oraz branży wellness. Warunkiem jest stosowanie miodu organicznego, którego w USA niestety jak na lekarstwo. Duże skażenie pestycydami, które są wielkim wrogiem pszczół i produktu ich pracy. Dlatego robiąc maseczkę z miodu samodzielnie, warto najpierw upewnić się, że nie próbujemy jej skomponować z produktu miodopodobnego.
Firmy kosmetyczne miód wykorzystują w produkcji kremów, maseczek, a nawet szamponów. Ich kosmetyki wspomagają leczenie trądziku, łuszczycy oraz skaleczeń. Działający przeciwutleniająco propolis (czyli kit pszczeli wykorzystywany głównie w medycynie) ma duży udział w odnowie skóry. Maseczki zawierające miód są ukojeniem dla podrażnionej, zaczerwienionej czy nawet poparzonej skóry.

Pokaż komentarze

Pierwsza wysłana walentynka

128
Pierwsza wysłana walentynka
Mimo że panowie zdają się odchodzić od tradycji, to pierwszą kartkę walentynkową wysłał właśnie mężczyzna - książę Orleanu w 1415 roku. Będąc uwięzionym w londyńskim Tower, pragnął powiedzieć żonie, jak bardzo ją kocha.
Kobiety wysłały pierwsze wyznanie miłosne zdecydowanie później, bo dopiero w 1477 roku. Dokonała tego Margery Brews, która wysyłając list do narzeczonego, dołączyła również kartkę z miłosną poezją.


Pokaż komentarze

Czy wiesz że, w austriackich Alpach spotkacie się z niezwykłym zjawiskiem natury

85
Czy wiesz że, w austriackich Alpach spotkacie się z niezwykłym zjawiskiem natury
Eisriesenwelt jest zespołem jaskiń, w których temperatura nigdy nie wzrasta powyżej 0 stopni Celsjusza, a spływająca po ścianach woda natychmiast zamarza. Dzięki temu powstał tam niesamowity lodowy świat, ukryty we wnętrzu góry. Jaskinie zostały odkryte w XIX wieku i od tamtej pory cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów.


Pokaż komentarze

Czy wiesz że Św. Walentych było więcej

111
Czy wiesz że Św. Walentych było więcej
Historia zna co najmniej szesnastu św. Walentych, ale tylko dwóch z nich ma swoją rocznicę 14 lutego. Pierwszy był kapłanem rzymskim, drugi zaś biskupem Terni. 
W tradycji chrześcijańskiej odnajdujemy historię o św. Walentym, który potajemnie dawał śluby zakochanym. Rozgniewało to cesarza Klaudiusza II, który zakazał małżeństw, uważając, że odciągają one mężczyzn od wstępowania do armii. Swoje nieposłuszeństwo Św. Walenty przypłacił życiem, ale przed egzekucją przekazał swej ukochanej, córce strażnika więziennego, kartkę z napisem: "Od Twojego Walentego", co zapoczątkowało tradycję wysyłania kartek 14 lutego.

Pokaż komentarze

Rekordowo duża pizza

99
Rekordowo duża pizza
Największa pizza mierząca 1010 metrów oraz 28 cm powstała w... Polsce, a dokładnie w Krakowie. Na stworzenie tak ogromnego wypieku zużyto: 3,5 tony mąki, 2 tony sera, 1,5 tony sosu pomidorowego oraz 0,5 tony pieczarek i kukurydzy. Pizzę robiono przez 18 godzin. Na zakończenie podzielono ją na... 25 tys. kawałków.

Pokaż komentarze