Magda Magda
Dołączył dnia:
1457 Strona główna
205 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika Magda

Czy wiesz skąd się wzięło słowo FUCK?

162
Czy wiesz skąd się wzięło słowo FUCK?
Angielskie słowo „FUCK" to akronim. W dawnej Anglii, gdy jej ludność została zdziesiątkowana wojnami/głodem/chorobami, król wydał rozkaz "Fornicate Under Command of the King" (dosł. cudzołóż  pod rozkazem króla)

Pokaż komentarze

Nowość - ECO fryzjer

139
Nowość - ECO fryzjer
Kilka miesięcy temu powstał na warszawskim Powiślu pierwszy salon fryzjerski, w którym używa się organicznych kosmetyków. 
Specjalnością salonu jest eko-regeneracja. To odprężający masaż głowy i karku, a potem maska, którą fryzjer przygotowuje na indywidualne zamówienie. Jej baza to zawsze organiczny olej z dodatkiem owoców, miodu, ziół czy masła karite. Pielęgnacja w stylu eko jest łatwa, prosta i przyjemna. Ale jak poradzić sobie z tak chemicznym zabiegiem, jak farbowanie? Wiele fanek ekologicznego trybu życia po prostu z niego rezygnuje, podobnie jak z malowania paznokci.
W firmowych salonach John Masters (w Stanach Zjednoczonych), właśnie tych organicznych kosmetyków używa się w Haircology, nie ma w ofercie farbowania włosów. Dlatego tutaj do pielęgnacyjnej marki John Masters dołączyła Simply Organic, której specjalnością są farby z minimalną zawartością chemii. Już samo przygotowanie mieszanki wygląda inaczej – fryzjer dodaje do pigmentu w olejku pektynę z owoców (ma postać proszku, zagęszcza farbę i utrwala kolor) i na koniec łączy je z aktywatorem.

Pokaż komentarze

Czy wiecie, że pingwiny potrafią nurkować na głębokość aż 265 metrów?

163
Czy wiecie, że pingwiny potrafią nurkować na głębokość aż 265 metrów?
To niesamowite biorąc pod uwagę temperaturę wody, w której nurkują. Po zanurkowaniu mogą utrzymywać się pod wodą bez zaczerpnięcia powietrza aż przez osiemnaście minut. W tym czasie muszą zdobyć pokarm a z drugiej strony uważać, by samemu nie stać się pożywieniem dla większych drapieżników.

Pokaż komentarze

Zielona oaza w centrum miasta

134
Zielona oaza w centrum miasta
Na jednej z ulic w samym centrum brazylijskiego miasta rozciąga się przepiękny zielony dywan stworzony z drzew. Dosłownie jest ona zanurzona w zieleni. Wspaniała oaza pośród betonowej dżungli. 
Istnieją dwie wersje mówiące o samym ich posadzeniu. Pierwsza z nich głosi, iż zrobili to niemieccy urzędnicy pracujący w pobliskim browarze w 1930 roku. Według drugiej z nich zrobili to mieszkańcy ulicy 10 lat później. Niezależnie od tego, kto to zrobił, drzewa rozrosły się do niebotycznych wysokości zalewając całą ulicę.
To właśnie tutaj, na ulicy Rua Gonçalo de Carvalho, w dzielnicy Niepodległości wyrasta zielony szpaler z drzew Tipuana. Rozciąga się on pośród budynków mieszkalnych na przestrzeni 500 metrów. 

Pokaż komentarze

Potrawy z odzysku

124
Potrawy z odzysku
W Bostonie działa inna inicjatywa, która nie bazuje na komercyjnych ideach, ale jako akcja charytatywna. Jej pomysłodawcą jest student Maximus Thaler. Założył on niezależną knajpkę, serwującą lokalnej społeczności posiłki za darmo. Potrawy pochodzą ze składników, które wcześniej on i jego ekipa, znaleźli na śmietnikach. Jedzenie jest w ten sposób odzyskiwane a następnie przetwarzane oraz podawane potrzebującym. Posiłki są zdrowe oraz pełnowartościowe. 
Miejsce i cała inicjatyw nazywają się The Gleanor’s Kitchen.

Pokaż komentarze