Magda Magda
Dołączył dnia:
1442 Strona główna
220 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika Magda

Czy wiesz co to jest nyotaimori?

234
Czy wiesz co to jest nyotaimori?
Nyotaimori, zwane także body sushi, to tradycyjna, japońska sztuka serwowania jedzenia na nagim ciele gejszy w celu osiągnięcia satysfakcji seksualnej.

W japońskiej tradycji Nyotaimori specjalnie wyszkolone gejsze służyły jako ekskluzywny "półmisek" na sushi. Jedzenia podawane w ten sposób uzyskiwało temperaturę bliższą ludzkiemu ciału oraz wzbogacało akt jedzenia o element seksualny. Spożywanie miało być wyrafinowaną sztuką, ekskluzywną przyjemnością połączoną z osiąganiem satysfakcji seksualnej.
Gejsze były specjalnie przygotowywane do długiego leżenia w bezruchu oraz cierpliwego znoszenia polewania zimą wodą i muskania jej pałeczkami. Ciało gejszy poddawano intensywnym zabiegom pielegnacyjnym - myciu specjalnym bezzapachowym mydłem, pilingowi, dokładnej depilacji i odkażaniu. Sushi należało zjeść bezpośrednio z ciała gejszy. Dzisiaj ze względów higienicznych w wielu restauracjach jedzenie kładzie się na liściach alg morskich.
Zgodnie z tradycją japońską gejsza, na której podaje się jedzenie, powinna być dziewicą, jednak obecnie odchodzi się od tego zwyczaju. Praktykowanie nyotaimori nie jest dziś czynnością powszechną w Japonii - bardziej kojarzone jest z prostytucją i yakuza, lecz wiele ekskluzywnych restauracji na świecie oferuje body sushi w tradycyjnej formie.
Odmianą nyotaimori jest bondage sushi bar, kiedy ciało kobiety jest całkowicie skrępowane sznurami. Zdecydowanie rzadziej spotyka się nantaimori - wykorzystywanie ciała mężczyzn do serwowania jedzenia.

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że spódniczka mini powstała już w średniowieczu?

214
Czy wiesz, że spódniczka mini powstała już w średniowieczu?
Popularna dziś spódniczka mini była znana już w średniowieczu, a nosili ją... mężczyźni. Pełniła rolę halki i noszona była do spodni.

W roku 1934 spódniczka mini stała się jednym z bardziej kontrowersyjnych elementów ówczesnej rzeczywistości. Po raz pierwszy wylansowała ją w roku 1934 brytyjska projektantka Mary Quant. Spódniczka mini nie wszędzie i nie od razu przypadła do gustu osobom obserwującym to, co dzieje się w świecie mody, z czasem zyskała sobie wielu sympatyków. Stała się nawet symbolem kultu szczupłej sylwetki, młodości i seksapilu i tak jest do dzisiaj.

Pokaż komentarze

Czy wiesz gdzie znajduje się najstarsza budowla wykonana przez człowieka?

242
Czy wiesz gdzie znajduje się najstarsza budowla wykonana przez człowieka?
Najstarszymi znanymi budowlami stworzonymi przez człowieka jest pochodzący z dolnego paleolitu kompleks 21 chatek z paleniskami i jamami wyłożonymi kamieniami, odnaleziony w Terra Amata na przedmieściach Nicei (Francja). Konstrukcje były najprawdopodobniej sezonowymi obozowiskami grupy łowieckiej z czasów zlodowacenia Mindel (sprzed ok. 430 tys. lat).

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że największe znane latające zwierze było wielkości żyrafy?

218
Czy wiesz, że największe znane latające zwierze było wielkości żyrafy?
Charakteryzowały się bardzo długimi nogami i bardzo długą szyją, która zbudowana była z wydłużonych kręgów szyjnych.

Azhdarchids był pterozaurem i żył w późnej kredzie, 65 mln lat temu. Występował na terenach Południowej Rosji, Kazachstanu i Azji Środkowej. Ten olbrzym ważył 250kg i miał 12-15 metrów rozpiętości skrzydeł.
Azhdarchids najprawdopodobniej żerował poruszając się na czterech nogach zaś ze skrzydeł do lotu korzystał wyłącznie aby pokonać większe dystanse, zupełnie jak współczesne bociany. Naukowcy przypuszczają, że aby wzbić się w powietrze rozpędzał się z czworonożnego galopu.

Pokaż komentarze