Magda Magda
Dołączył dnia:
1442 Strona główna
220 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika Magda

Czy wiesz, za ile Google wykupiło popularny serwis YouTube?

244
Czy wiesz, za ile Google wykupiło popularny serwis YouTube?
Google kupiło największy na świecie serwis udostępniający pliki wideo, YouTube, za kwotę 1.65 miliarda dolarów. Razem z YouTube Google przejął nie tylko 50% oglądanych w Internecie filmików, ale również różne sprawy sądowe o łamanie praw autorskich, z którymi borykało się YouTube. 

Pokaż komentarze

Najdroższym alkoholem na świecie jest Koniak, jego cena przekracza 2 miliony dolarów

229
Najdroższym alkoholem na świecie jest Koniak, jego cena przekracza 2 miliony dolarów
No cóż, wygląda na to, że słusznie mówi się o koniakach, że są to najdroższe alkohole na świecie. TEN na pewno jest. Oto i on: Henri IV Dudognon Heritage, który kosztuje około - bagatela - 2 miliony dolarów. Ten szczególny koniak został wyprodukowany 100 lat temu i przetrzymywany w beczkach suszonych uprzednio przez pięć lat powietrzem, Finalny produkt zawiera 41% alkoholu. Oprócz samego trunku warto zwrócić też uwagę na samą butelkę. Została ona zamoczona w 24-karatowym złocie i platynie najwyższej próby, a przystrojona jest 6,5 tysiącami szlifowanych diamentów.

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że najdroższą kawą na świecie jest Kopi Luwak, jej cena w Polsce wynosi 1500zł za 450gram

262
Czy wiesz, że najdroższą kawą na świecie jest Kopi Luwak, jej cena w Polsce wynosi 1500zł za 450gram
Kawa Luwak, jest jedną z najdroższych kaw oferowanych na świecie. Roczna produkcja wynosi około 500 kg, gdzie cena w Polsce za 450 gramów to około 1500 złotych. Głównie produkowana jest w Indiach, lub też w mniejszym stopniu na Filipinach czy w Wietnamie. Głównym importerem są Stany Zjednoczone, lecz np. nie potrafi odmówić jej Brytyjska rodzina królewska - która ceni kawę za delikatny smak.

Paczka kawy.
W przeciwieństwie do zwykłych kaw, które po zerwaniu ludzkimi rękoma są suszone i opalane, kawę Luwak zbierają... cywety. Cywety - z wyglądu przypominają europejskie dzikie koty, które zakradają się w wieczornych godzinach na plantacje kawy, gdzie zjadają z drzew najlepsze owoce.
Miąższ owoców zostaje strawiony, a samo ziarno zostaje nadtrawione, tracąc tym sposobem gorycz. Po czym zostaje wydalone z organizmu cywety.
Tutaj wkraczają pracownicy plantacji, którzy zbierają odchody zwierząt. Z których następnie zostają wybrane ziarna kawy gdzie po procesach czyszczenia oraz prażenia trafiają do... klientów.
Ostatnio, za badanie nad kawą zabrał się Massimo Marcone - który porównał dostępne ziarna na rynku z tymi prosto od producenta. Okazało się, że około 48% kawy dostępnej na rynku jest podrobiona.

Pokaż komentarze

Czy wiesz, kto i kiedy wymyślił stringi?

240
Czy wiesz, kto i kiedy wymyślił stringi?
Majtki w formie rzemyka lub paseczka, znane dziś jako strings (stringi) albo thongs, po raz pierwszy pojawiły się w 1939 roku na wystawie World’s Fair – świat jutra. Projekt powstał z myślą o egzotycznych tancerkach, którym nowojorski burmistrz Fiorello LaGuardia zabronił tańczyć w nocnych klubach nago.
W 1974 r. Rudi Gernreich, kreator mody, sięgnął po pomysł sprzed lat, opracowując projekt kostiumu kąpielowego. Stworzył majtki o nazwie thong bikini. W 1977 r. jego wynalazek trafił na rynek brazylijski pod nazwą tangas. Amerykańscy spece od marketingu opracowali teorię, że dzięki nim plaże Południowej Ameryki stały się najgorętsze na świecie. Turystki przybywały do Brazylii, by pokazywać pośladki w thongas, czego nie odważyłyby się zrobić na plażach własnego kraju. Tangas były w Brazylii traktowane jako kostium kąpielowy, ale w USA na początku lat 80. trafiły do katalogu bielizny Victoria’s Secret. Stringi stały się elementem codziennej bielizny, bo projektanci mody szukają inspiracji w ubiorach z sex shopów.

Pokaż komentarze