Magda Magda
Dołączył dnia:
1526 Strona główna
136 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika Magda

Czy wiesz, że na 25 zgonów za 1 odpowiada alkohol?

144
Czy wiesz, że na 25 zgonów za 1 odpowiada alkohol?
W kulturze europejskiej spożywanie alkoholu jest jednym ze sposobów"rozrywki". Według statystyk 1 na 25 zgonów jest jest wywołany spożywaniem alkoholu, czyli 4% wszystkich zgonów na świecie jest skutkiem spożywania procentowych trunków. W przypadku populacji mężczyzn 7 % zgonów są przez alkohol. Szacuje się, że przez alkohol następuje obniżenie dochodu narodowego o 1% w krajach wysoko i średnio rozwiniętych. W krajach muzułmańskich spożywanie alkoholu jest dużo niższe, a w Indiach 90% kobiet i 10% mężczyzn nie pije alkoholu. Według statystyk przeciętny Ziemianin spożywa 6,2 litra etanolu rocznie. W Europie 1 na 10 zgonów spowodowany jest przez "procenty".

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że Bill zarabia 7,8 miliarda $ rocznie?

117
Czy wiesz, że Bill zarabia 7,8 miliarda $ rocznie?
W wieku 17 lat sprzedał swój pierwszy program komputerowy za który otrzymał 4200 $$$.
Zdając testy na studia otrzymał 1590 punktów na 1600 możliwych.
Podobno powtarzał swoim nauczycielom, że ma zamiar zostać milionerem do 30 roku życia.... i został miliarderem w wieku 31 lat.
Bill zarabia 1000 $ w ciągu 4 sekund, czyli gdyby mu ta suma upadła na ziemię nawet mu się nie opłaca po nią schylać.
Jest tak bogaty, że mógłby dać każdemu mieszkańcowi Ziemi 15 $ a i tak zostałoby mu jeszcze 5 000 000 $.
Bill jest właścicielem Kodeksu Leicester czyli pochodzących z XVI wieku notatek i pism samego Leonarda da Vinci.
Gdyby Bill wymienił cały swój majątek na banknoty o nominale 1$ to mógłby zbudować drogę na księżyc i z powrotem..... 14 razy.
Gdyby miliarder był osobnym państwem to zajął by 37 miejsce na liści najbogatszych krajów świata.
W CZASIE GDY CZYTAŁEŚ TE CIEKAWOSTKI BILL ZAROBIŁ 45 000 $!!!!!

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że przez Most Golden Gate (Most samobójców) przejeżdża miesięcznie około 3,4 mln samochodów i liczba ta ciągle wzrasta?

156
Czy wiesz, że przez Most Golden Gate (Most samobójców) przejeżdża miesięcznie około 3,4 mln samochodów i liczba ta ciągle wzrasta?
Szacuje się, że od momentu otwarcia mostu przejechało po nim około 1,6 mld pojazdów. Most Golden Gate to most wiszący łączący San Francisco z hrabstwem Marin, nad Cieśniną Golden Gate. Został otwarty 27 maja 1937. Most ten od chwili otwarcia jest płatny i zarobił już na swoją konserwację około 1,0 mld $. Zagrożenie trzęsieniem ziemi sprawia, że most musi zostać jak najszybciej wzmocniony. Prace przygotowujące go na przetrwanie kataklizmu o wielkości do 8,3 stopnia w skali Richtera oszacowano na 217,4 mln $. Okres jego eksploatacji przewiduje się na ok 200 lat. Jego długość to 2737,4 m a szerokość 27,4 m. Oprócz tego, że jest jednym z najwyższych mostów na świecie, ustanowił też niechlubny rekord. Do tej pory z Golden Gate skoczyło już ponad 2000 samobójców z czego ponad 1500 zmarło.

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że zatwierdzono projekt budowy największego teleskopu na świecie?

141
Czy wiesz, że zatwierdzono projekt budowy największego teleskopu na świecie?
Średnica jego zwierciadła będzie cztery razy większa od dotychczasowych liderów i wyniesie prawie 40 metrów. European Extremely Large Telescope (E-ELT) stanie w Chile na wysokości 3060 metrów n.p.m. i, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zacznie pracować w 2020 r.

Zwierciadło teleskopu E-ELT będzie miało średnicę 39,3 m. Złoży się na nie około tysiąca sześciokątnych elementów, każdy o szerokości 1,4 m i grubości 5 cm.
Pozwoli to na obserwowanie Wszechświata bardziej szczegółowo niż za pomocą Kosmicznego Teleskopu Hubble'a i umożliwi m.in. badanie składu atmosfery planet poza naszym Układem Słonecznym czy zgłębianie natury czarnych dziur i tajemniczej ciemnej materii.

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że w 1963 roku miała miejsce największa katastrofa tamy wodnej?

150
Czy wiesz, że w 1963 roku miała miejsce największa katastrofa tamy wodnej?
A wydarzyło się to na Zaporze Vajont w Dolomitach w regionie Friuli-Wenecja Julijska w północnych Włoszech. Wybudowana w latach 1956-61 na rzece Vajont, dopływie Piawy.

9 października 1963 r. o godzinie 22.39 doszło do katastrofy. Z namokniętego wodą zbocza Monte Toc, na szerokości blisko 3 km, do zbiornika powyżej zapory zjechało z prędkością 110 km/h 240-270 mln m³ skał, ziemi, drzew. Przy wysokim stanie wody w zbiorniku spowodowało to jej spiętrzenie i powstanie dwóch fal powodziowych. Jedna zniszczyła szereg przysiółków na zboczach po przeciwnej stronie zbiornika i powyżej niego. Druga przelała się przez koronę zapory. W wyniku tego powstała fala 70-metrowej wysokości, która pędząc wąską doliną poniżej zapory z prędkością blisko 100 km/h zrównała z powierzchnią ziemi miejscowości Pirago, Rivalta, Villanova, Faè i położoną u wylotu doliny Vajont miejscowość Longarone, zabijając 1909 osób

Pokaż komentarze