adam adam
Dołączył dnia:
19 Strona główna
17 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika adam

Czy wiesz ile czasu użytkownicy spędzają na portalu Facebook?

176
Czy wiesz ile czasu użytkownicy spędzają na portalu Facebook?
Świat zwariował na punkcie portalu Marka Zuckerberga. Jak wynika z analiz comScore w październiku 2011 roku Facebook pochłonął ponad połowę wszystkich internautów (dokładnie 55 proc.). Globalnie portale społecznościowe skradły 82 proc. użytkowników internetu.

Co siódmą minutę internauci spędzili właśnie na Facebooku. Biorąc pod uwagę aktywność w social mediach społecznościowemu gigantowi użytkownicy internetu poświęcili w październiku aż 75 proc. czasu spędzanego w sieci. To robi wrażenie.

Na całym świecie aż 82 proc. internautów od 15. roku życia wzwyż jest aktywnych na portalach społecznościowych. To 1,2 mld użytkowników.

Najaktywniejsi są userzy w wieku od 15 do 24 lat, którzy w październiku poświęcili społecznościówkom przeciętnie 8 godzin, najszybciej zaś przybywa social media maniaków po 55. roku życia.

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że żeby schudnąć 1 kg musisz spalić 7000 kcal?

148
Czy wiesz, że żeby schudnąć 1 kg musisz spalić 7000 kcal?
Osoby dorosłe, które prowadzą średnio wymagający tryb życia i nie mają wyczerpującej pracy, spożywać powinny najczęściej około 2000 kalorii dziennie. W przypadku sportowców, ilość ta wzrasta już nawet do 7000 kalorii dziennie. Tak więc aby zrzucić kilogram potrzebne jest co najmniej kilka dni.

Pokaż komentarze

Dlaczego człowiek ma wrażenie, że staje się cięższy po kąpieli?

178
Dlaczego człowiek ma wrażenie, że staje się cięższy po kąpieli?
Kiedy siedzisz w pełnej wannie, to ciężar twojego ciała jest częściowo zmniejszany przez siłę wyporu wody. Kiedy spuszczasz wodę z wanny, to woda przestaje wypychać i wraca twój zwykły ciężar - masz uczucie że stałeś się cięższy.

Pokaż komentarze

A niech to piorun...

264
A niech to piorun...
Toronto, 1949 rok - Kanadyjczyk Rolla Primarda został trafionym piorunem na swym własnym podwórku. Smutne, ale i niezwykłe, gdyż na tym samym podwórku wcześniej zginął od pioruna jego ojciec, przed nim zaś dziadek!

Pokaż komentarze

Czy wiesz jak Coca Cola działa na Twój organizm?

156
Czy wiesz jak Coca Cola działa na Twój organizm?
10 minut po wypiciu tylko jednej puszki Coli dostarczasz organizmowi aż 10 łyżeczek cukru. Jest to 100% naszego dziennego zapotrzebowania na niego. Nie czujesz przesłodzenia ani odruchów wymiotnych, bo kwas fosforowy niweluje ten smak (To także dzięki niemu Cola ma właściwości odrdzewiające.). 20 minut później cukier jest już we krwi co powoduje strzał insuliny. Wątroba broni się w ten sposób, że cały cukier zamienia w tłuszcz.

Po około 40 minutach zawarta w napoju kofeina zostaje przyswojona przez organizm. Podnosi to nam ciśnienie krwi. A w odpowiedzi na to kolejna porcja cukru trafia do krwi. Blokują się wówczas receptory adenozyny w mózgu, dzięki czemu podnosi się nasza koncentracja, natomiast uczucie senności zostaje zniwelowane.

Zaraz potem rozpoczyna się produkcja dopaminy, która podrażnia ośrodki przyjemności w naszym mózgu.

Niestety już po godzinie organizm zaczyna się oczyszczać. Kwas fosforowy związuje w jelicie potrzebne nam minerały takie jak: wapń, magnez i cynk. Duża dawka sztucznych słodzików i cukru dodatkowo zwiększa wydalanie wapnia wraz z moczem. Idąc do toalety pozbywamy się sodu, mikroelementów oraz elektrolitów, które na przykład służą kościom.

Kiedy poziom cukru spada - znów stajemy się spowolnieni.

Pokaż komentarze