adam adam
Dołączył dnia:
31 Strona główna
5 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika adam

Czy wiesz jak Coca Cola działa na Twój organizm?

256
Czy wiesz jak Coca Cola działa na Twój organizm?
10 minut po wypiciu tylko jednej puszki Coli dostarczasz organizmowi aż 10 łyżeczek cukru. Jest to 100% naszego dziennego zapotrzebowania na niego. Nie czujesz przesłodzenia ani odruchów wymiotnych, bo kwas fosforowy niweluje ten smak (To także dzięki niemu Cola ma właściwości odrdzewiające.). 20 minut później cukier jest już we krwi co powoduje strzał insuliny. Wątroba broni się w ten sposób, że cały cukier zamienia w tłuszcz.

Po około 40 minutach zawarta w napoju kofeina zostaje przyswojona przez organizm. Podnosi to nam ciśnienie krwi. A w odpowiedzi na to kolejna porcja cukru trafia do krwi. Blokują się wówczas receptory adenozyny w mózgu, dzięki czemu podnosi się nasza koncentracja, natomiast uczucie senności zostaje zniwelowane.

Zaraz potem rozpoczyna się produkcja dopaminy, która podrażnia ośrodki przyjemności w naszym mózgu.

Niestety już po godzinie organizm zaczyna się oczyszczać. Kwas fosforowy związuje w jelicie potrzebne nam minerały takie jak: wapń, magnez i cynk. Duża dawka sztucznych słodzików i cukru dodatkowo zwiększa wydalanie wapnia wraz z moczem. Idąc do toalety pozbywamy się sodu, mikroelementów oraz elektrolitów, które na przykład służą kościom.

Kiedy poziom cukru spada - znów stajemy się spowolnieni.

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że pchła może skoczyć na odległość 350 razy przekraczającą jej długość ciała?

258
Czy wiesz, że pchła może skoczyć na odległość 350 razy przekraczającą jej długość ciała?
Każdy skok można przyrównać do skoku człowieka na wysokość wieży Eiffla z przyspieszeniem rzędu 140 G, czyli 50 razy większym niż ma rakieta kosmiczna.

Pchła może cały rok czekać w bezruchu, by na odgłos ludzkich (albo psich) kroków natychmiast wyrwać się z odrętwienia i wskoczyć na swoją nową, żywą spiżarnię. A gdy się przyssie, dziennie potrafi wychłeptać ilość krwi piętnastokrotnie przewyższającą ciężar jej ciała.

Pokaż komentarze

Burmistrzem miasta na Alasce jest kot!

275
Burmistrzem miasta na Alasce jest kot!
Być  może miasto Talkeetna, na Alastce, w Stanach Zjednoczonych jest jednym z najdziwniejszych miast mających najdziwniejszych mieszkańców na świecie. To miasto ma burmistrza kota! Podobno trwa to już od 15 lat... Kot ma na imię Stubbs i wygrał 15 lat temu w demokratycznych wyborach stanowisko burmistrza. Kot cieszy się szacunkiem i miłością wśród mieszkańców Talkeetna. Miasto Subbsa ma obecnie, aż 900 obywateli. 

Burmistrz Stubbs został po raz pierwszy wybrany dzięki temu, że mieszkańcy nie lubili pozostałych kandydatów. Ma on dziś dziesiątki fanów na Facebooku. 

Pokaż komentarze