Ciekawostki na temat Japonii

szczeka szczeka
9371

1) Niech Was nie zdziwi duża liczba zabandażowanych nastolatek w Japonii .. to subkultura zwana Harajuku, znana z naprawdę ekstremalnych pomysłów na modę, lansuje aktualnie nowy trend Kegadoru, co w wolnym tłumaczeniu oznacza poranione czy też okaleczone idolki. 

2) „Szokującym” świętem może być dla obcokrajowca - Kanamara Matsuri – shinoistyczny Festiwal Płodności , zwany Festiwalem Żelaznego Penisa. Ma on zapewnić płodność i szczęsliwe małżeństwo. W trakcie tego radosnego i wcale nie obrazoburczego dla Japończyków święta sprzedaje się też słodycze … w wiadomym kształcie . 

3) Japończycy słyną z naprawdę niezwykłych wynalazków – od 30 lat pracują nad pralką dla człowieka, tak tak pralką do prania ludzi , która ma zrewolucjonizować proces mycia. 

4) Japończycy obchodzą chrześcijańskie Boże Narodzenie – nazywa się u nich Gambatte mimo, iż są wyznawcami buddyzmu i shinotozimu. Wigilia jest tam jednak zwykłym dniem, nie wolnym od pracy czy świątecznym. Od zwykłego dnia różni się kupowanym tego dnia „ kurismasu keeki” (świątecznym ciastem) składającym się z wielkiej ilości kremu i czekolady. Dzieci dostają drobne upominki. 

5) Kilka pojęć 
- Sado – rytuał picia herbaty 
- Orgiami – japońska sztuka składania papieru 
- Gejsza - „profesjonalna” dama do towarzystwa 
- Kwitnąca wiśnia – symbol Japonii 
- Sumo i dżudo – japońskie sporty narodowe. 

6) Azjaci mają niski poziom testosteronu przez co nie mają zarostu i rzadko występuje u nich łysina. 

7) Japończycy nie lubią odmawiać, dlatego unikają określeń, które mogą oznaczać “nie”. 

8) Jeśli podczas rozmowy z Japończykiem, powiesz coś z czym się nie zgadza, to i tak usłyszysz “hai”, czyli “tak”. Japończyk rozumie to jako “Tak, masz rację, nie zgadzam się”. 

9) Podniesiony kciuk, który większość ludzi Zachodu interpretuje jako “jest dobrze”, dla Japończyków oznacza “pięć”. 

10) W Japonii nie wolno samemu nalewać sobie alkoholu


Pokaż komentarze 0