Czy wiesz co to jest nyotaimori?

Magda Magda
224
Czy wiesz co to jest nyotaimori?
Nyotaimori, zwane także body sushi, to tradycyjna, japońska sztuka serwowania jedzenia na nagim ciele gejszy w celu osiągnięcia satysfakcji seksualnej.

W japońskiej tradycji Nyotaimori specjalnie wyszkolone gejsze służyły jako ekskluzywny "półmisek" na sushi. Jedzenia podawane w ten sposób uzyskiwało temperaturę bliższą ludzkiemu ciału oraz wzbogacało akt jedzenia o element seksualny. Spożywanie miało być wyrafinowaną sztuką, ekskluzywną przyjemnością połączoną z osiąganiem satysfakcji seksualnej.
Gejsze były specjalnie przygotowywane do długiego leżenia w bezruchu oraz cierpliwego znoszenia polewania zimą wodą i muskania jej pałeczkami. Ciało gejszy poddawano intensywnym zabiegom pielegnacyjnym - myciu specjalnym bezzapachowym mydłem, pilingowi, dokładnej depilacji i odkażaniu. Sushi należało zjeść bezpośrednio z ciała gejszy. Dzisiaj ze względów higienicznych w wielu restauracjach jedzenie kładzie się na liściach alg morskich.
Zgodnie z tradycją japońską gejsza, na której podaje się jedzenie, powinna być dziewicą, jednak obecnie odchodzi się od tego zwyczaju. Praktykowanie nyotaimori nie jest dziś czynnością powszechną w Japonii - bardziej kojarzone jest z prostytucją i yakuza, lecz wiele ekskluzywnych restauracji na świecie oferuje body sushi w tradycyjnej formie.
Odmianą nyotaimori jest bondage sushi bar, kiedy ciało kobiety jest całkowicie skrępowane sznurami. Zdecydowanie rzadziej spotyka się nantaimori - wykorzystywanie ciała mężczyzn do serwowania jedzenia.

Pokaż komentarze 0