Czy wiesz, że wykryto bakterię odporną na wszystkie leki?

Magda Magda
215
Czy wiesz, że wykryto bakterię odporną na wszystkie leki?
Brytyjscy naukowcy wykryli niezniszczalna bakterię, która doprowadziła już do śmierci mieszkańca Belgii. W Wielkiej Brytanii i Australii wciąż przybywa zainfekowanych zmutowanymi szczepami Klebsiella pneumoniae i Escherichia coli.
Bakteria oporna na niemal wszystkie antybiotyki jest zmutowanym szczepem bakterii Klebsiella pneumoniae i Escherichia coli. Przywieźli ją do Europy podróżni wracający z Indii. Swoja nieśmiertelność bakteria zawdzięcza genowi o nazwie NDM-1. Jest to skrót od New Delhi Metallo-1. Indyjskie ministerstwo zdrowia uznało nazwę za złośliwą propagandę przeciwko Indiom, które w ostatnim czasie stały się centrum brytyjskiej turystyki medycznej.
Przyczyną mutacji bakterii jest zbyt częste stosowanie antybiotyków, nawet na zwykłe przeziębienia. Bakterie uodparniają się na nie a w takiej sytuacji medycyna staje coraz bardziej bezradna. Pierwszą ofiarą zabójczej bakterii był obywatel Belgii pochodzenia pakistańskiego. Doznał w Pakistanie urazu nogi, rana nie chciała się goić ponieważ miał cukrzycę. ana nie chciała się goić, a ponieważ mężczyzna był chory na cukrzycę. Przetransportowano go do Europy, gdzie zmarł mimo zastosowania silnego antybiotyku. Okazało się, że bezpośrednią przyczyną śmierci było zainfekowanie organizmu pacjenta bakterią zawierającą enzymem NDM-1.

Pokaż komentarze 0