Najbardziej luksusowe więzienie na świecie - Justizzentrum Leoben (Austria)

Magda Magda
377
Najbardziej luksusowe więzienie na świecie - Justizzentrum Leoben (Austria)
Jednym z najbardziej zaskakujących miejsc na świecie jest austriackie więzienie w Leoben. Swoją niezwykłość zawdzięcza temu, że jest najbardziej luksusowym więzieniem jakie powstało na całym świecie. Drugiego takiego nie znajdziecie. 
 
Zakład karny w Leoben jest jedną z części Centrum Sprawiedliwości. W kompleksie znajduje się także prokuratura i siedziby sądu okręgowego. Zespół budynków został zaprojektowany w nowoczesnym stylu. Nieruchomość składa się z trzech brył, posiada podwójną szklaną fasadę, a do wykończenia wewnętrznej elewacji  użyte zostało drewno, które wizualnie dodało ciepła.
Stworzono wnętrza kojąco wpływające na więźniów. Władze dbają o to, by osadzeni  mogli przebywać w dobrych warunkach i samopoczuciu. Codziennie na śniadanie mają zapewnione świeże pieczywo i dobrą kawę. Po posiłku rozpoczynają swoje ulubione zajęcia, a możliwości spędzenia czasu mają wiele. Przechadzka po spacerowniku znajdującym się na dachu zakładu, siłownia wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty, sala sportowa i pokój z rozrywkami typu piłkarzyki. Pojedyncze „cele” w niczym nie przypominają znajomych z filmów ciemnych i strasznych pomieszczeń. Tu każdy więzień ma do dyspozycji jasny pokój z wygodnym łóżkiem, szafką, stolikiem i krzesłem. Do własnego użytku każdy ma także czajnik elektryczny i mały telewizor.

Pokaż komentarze 0