olek olek
Dołączył dnia:
4211 Strona główna
687 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika olek

Czy prezerwatywa jest 100% środkiem antykoncepcyjnym?

222
Czy prezerwatywa jest 100% środkiem antykoncepcyjnym?
Głównym przeznaczeniem prezerwatywy jest zapobieganie ciąży i chorobom przenoszonym drogą płciową. Jest to prosta w użyciu, niewymagająca recepty i jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcji na świecie. Niestety nie daje 100 % skuteczności, jednak, jeśli są one użytkowane zgodnie z instrukcja obsługi, należą do skutecznych metod. Wśród osób posiadających doświadczenie w ich stosowaniu, współczynnik zawodności (Pearl'a) może być bardzo niski i osiągać wartość 2-4 (czyli 2-4 ciąż na 100 kobiet, stosujących wyłącznie tę metodę antykoncepcyjną przez 12 miesięcy). Natomiast u osób niedoświadczonych i niestosujących się do zaleceń producentów, współczynnik Pearl'a może dochodzić nawet do 12-15.

Pokaż komentarze

Czy każda kobieta ma punkt G?

1482
Czy każda kobieta ma punkt G?
Wrażliwy na bodźce punkt wielkości ziarnka grochu i o nierównej powierzchni to miejsce tym bardziej tajemnicze, że nie wszystkim kobietom udaje się je znaleźć. Znajduje się około 2,5-5 cm od wejścia do pochwy, na jej przedniej ściance, i powinien być wyczuwany palcem jako niewielka chropowatość. Problem w tym, że nie każda kobieta go odnajduje, a u niektórych wyjątkowa wrażliwość tego miejsca po prostu nie występuje. Nie ma w tym nic dziwnego, punkt G nie jest wcale niezbędny, by kobieta mogła przeżywać rozkosz podczas seksu czy samodzielnej stymulacji.

Pokaż komentarze

Czy sperma jest kaloryczna?

193
Czy sperma jest kaloryczna?
Nasienie zawiera wodę oraz składniki odżywcze, takie jak witamina C, wapń, czy magnez. Te substancje zawierają także cukier, jednak ich wartość kaloryczna nie jest duża.

Pokaż komentarze

Czy małżeństwo zabija życie seksualne?

218
Czy małżeństwo zabija życie seksualne?
Stereotypowe podejście każe twierdzić, że w małżeńskim życiu seksualnym nic się nie dzieje. Aktywność małżonków w sypialni ogranicza się do snu, podczas kiedy "wolni" mężczyźni mają bogate życie seksualne. Tymczasem badania przeprowadzone w 2006 roku pokazują, że to żonaci mężczyźni czują się bardziej spełnieni w sferze seksualnej niż kawalerowie. Co ciekawe, to żonaci częściej uprawiają seks oralny.

Pokaż komentarze