olek olek
Dołączył dnia:
4211 Strona główna
687 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika olek

Rudowłose kobiety są najbardziej aktywne seksualnie

251
Rudowłose kobiety są najbardziej aktywne seksualnie

Potwierdzają To badania seksuologów, zresztą już Biblia o tym mówi. Lilith, pierwsza żona Adama, miała mieć rude włosy i została wygnana z raju za … lubieżność. Nie bez powodu Szatana często przedstawiano z rudymi włosami, ponieważ kolor ten kojarzył się z pożądliwością i moralnym upadkiem.


Pokaż komentarze

Buty z klimatyzacją

218
Buty z klimatyzacją

Konstruktorzy z Kraju Kwitnącej Wiśni przyzwyczaili nas już do różnych dziwnych wynalazków. Niektóre są całkiem praktyczne, a dla innych ciężko znaleźć jakieś racjonalne zastosowanie. Buty z air condition mogą znajdować się gdzieś pośrodku. Być może dzięki systemowi wywietrzników i cyrkulacji powietrza umieszczonym w podeszwach w butach tych będzie się chodziło naprawdę komfortowo. Czas pokaże – jeśli oczywiście obuwie to kiedykolwiek trafi do sprzedaży.


Pokaż komentarze

Dziwaczna głębokomorska ryba zwana Barreleye ...

603
Dziwaczna głębokomorska ryba zwana Barreleye ...

Dziwaczna głębokomorska ryba zwana Barreleye (Macropinna microstoma) ma przezroczystą głowę i cylindryczne oczy. Oczy są ekstremalnie wyczulone na światło. Gdy oczy są skierowane ku górze, ryba szuka pokarmu krążącego nad jej głową. Gdy są skierowane ku przodowi – ryba właśnie je. Te dwie plamki ulokowane nad otworem gębowym ryby są to organy węchowe zwane narami, które pełnią analogiczną funkcję, co nozdrza u człowieka.


Pokaż komentarze

Przezroczysty motyl

368
Przezroczysty motyl

Greta Oto - Można go spotkać w Ameryce Środkowej, od Meksyku do Panamy; motyl szklanoskrzydły jest przedstawicielem motyli o przezroczystych skrzydłach. Tkanka zawarta między żyłami na skrzydłach wygląda, jakby była stworzona ze szkła.


Pokaż komentarze

Czego nie wolno robić w czasie burzy?

222
Czego nie wolno robić w czasie burzy?
Pora burzy to nie najlepszy czas na spacer lub jazdę na rowerze. Jeśli słyszymy grzmoty i widzimy pioruny, nie wychodźmy w ogóle z domu. Czasem prościej jest odwołać nawet ważne spotkanie, bo inaczej może się okazać, że wyjście na nie będzie naszym ostatnim...

Nie wolno także rozmawiać przez telefon, przy czym dotyczy to nie tylko telefonów komórkowych, ale także stacjonarnych, bez różnicy, czy są bezprzewodowe, czy tradycyjne z kabelkiem. Uderzenie pioruna w nadajnik lub zewnętrzną sieć telefoniczną może spowodować nawet śmiertelne porażenie piorunem osoby rozmawiającej w tym czasie...

Przebywając w czasie burzy w mieszkaniu, nie wolno mieć bezpośredniego kontaktu z rzeczami, które mogą przewodzić prąd elektryczny (np. zlewy kuchenne, kuchenki, zmywarki, pralki, wentylatory, kaloryfery, piece, rury wewnętrzne metalowe, komputer, telewizor, aparaty telefoniczne, suszarki czy golarki podłączone do gniazdka elektrycznego itd.)

Jeżeli burza zastanie nas na otwartej przestrzeni, w żadnym wypadku nie możemy się kłaść na ziemi.

 Nie wolno przebywać w wodzie, na łódkach, nie wolno brać w czasie burzy kąpieli w wannie lub prysznica.

 Pod żadnym pozorem, tym bardziej dla schronienia przed deszczem i burzą! - nie wolno w czasie jej trwania chować się pod drzewami, wysokimi masztami, słupami itp.

Pokaż komentarze

Mleko kokosowe to surogat osocza krwi

305
Mleko kokosowe to surogat osocza krwi
Do dziś nie ma niczego, co mógłby zastąpić ludzką krew - dlatego medycyna w nagłych wypadkach, gdy potrzebuje tego życiodajnego płynu, aby ratować ofiary, zdana jest na dawców z krwi i kości. W czasach, kiedy krwi dawców jest szczególnie mało, na przykład podczas wojny, ludzie mają czasem najdziwniejsze pomysły. Wprawdzie nie da się łatwo zastąpić czerwonych ciałek krwi zaopatrujących organizm w tlen, lecz inaczej jest w przypadku osocza - czyli płynnego składnika krwi. Osocze stanowi ok. 55% objętości krwi, to przejrzysty płyn pełniący dużo ważniejszą rolę niż środka transportu. Zawiera on między innymi wartościowe składniki odżywcze i osoczowe czynniki krzepnięcia, zapobiegające wykrwawieniu. Mleko kokosowe w początkowej fazie rozwoju orzecha kokosowego występują w postaci przezroczystej wody kokosowej. To własnie woda kokosowa podczas II wojny światowej, a ściśle mówiąc na froncie na Pacyfiku, została zastosowana jako namiastka osocza. Predestynowały ją do tego dwie właściwości. Po pierwsze woda kokosowa jest sterylna, a to niezwykła rzadkość w dżungli tropikalnej, a po drugie izotoniczna, czyli ma podobną zawartość soli i składników odżywczych jak oryginalnych, ludzkie osocze - czysta woda nie byłaby dla infuzji żadna alternatywą. Lecz, oczywiście, płyn z orzecha kokosowego nigdy nie zastąpi prawdziwej krwi.

Pokaż komentarze