olek olek
Dołączył dnia:
3960 Strona główna
938 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika olek

Czy wiesz,że Wielki Mur Chiński ma długość 2400 km?

160
Czy wiesz,że Wielki Mur Chiński ma długość 2400 km?
Całość, wraz z bocznymi odgałęzieniami, liczy co najmniej 6000 km. Mur zbudowano na kamiennych fundamentach, z ubitej ziemi, którą obmurowano cegłami.
Jego budowa trwała okol 10 lat.Szacuje się, że przy budowie Wielkiego Muru mozoliło się około 300 tysięcy ludzi.ak głosi legenda, pewien czarownik powiedział Czengowi, że mur nie będzie trwały, jeśli nie zostanie w nim pogrzebany "wan", czyli 10 tysięcy ludzi. Cesarz znalazł człowieka o imieniu Wan, rozkazał zabić go i pogrzebać w murze. Jest całkiem prawdopodobne, że tysiące ludzi zmarło podczas morderczej pracy przy murze, a ich ciała posłużyły jako spoiwo. Wielki Mur został nazwany najdłuższym cmentarzem świata i ścianą płaczu.

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że wartość firmy Google to 196 miliardów dolarów?

167
Czy wiesz, że wartość firmy Google to 196 miliardów dolarów?
W porównaniu do roku ubiegłego wartość Google wzrosła dwukrotnie. Miliarderami są Larry Page i Sergey Brin twórcy wyszukiwarki Google. Swoją drogę do milionów i sławy zaczynali od pracy w garażu. Udowodnili, że talentem i ciężką pracą można osiągnąć niemal wszystko. Larry Page od 6 roku życia interesował się komputerami – kiedy rozpoczęła się jego fascynacja komputery miały pamięć na poziomie 4kB ! Google jest obecnie jedną z najmocniej rozpoznawanych marek świata. Od samego początku Google nie pobierało bowiem opłat za korzystanie z wyszukiwarki, a na stronie głównej – tak jak do dziś zresztą, nie było reklam. Pierwszą siedzibą firmy był ...garaż, wynajmowany za 1700$ miesięcznie od Susan Wojcicki. 7 września 1998 roku, to oficjalna data założenia Google. W 2003 roku, w konkursie na najlepsze marki świata organizowanym przez Interbrand, Google zdobywa pierwsze miejsce, wyprzedzając takie brandy jak Coca-Cola, czy IKEA. Algorytm wyszukiwarki Google nie jest do końca znany do tej pory i jest najpilniej strzeżoną tajemnicą firmy. Pozycjonerzy, którzy zajmują się rozpracowywaniem tego „co Google bierze pod uwagę” analizując strony uważają że jak na razie odkryli dopiero około 40% czynników wpływających na pozycję strony. A Google cały czas zmienia algorytm może więc nigdy nie dowiemy się CO tak naprawdę stoi za tymi wszystkimi miliardami.

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że podczas Oktoberfest jest sprzedawane około 5 000 000 litrów piwa w tradycyjnych litrowych kuflach (Mass)?

160
Czy wiesz, że podczas Oktoberfest jest sprzedawane około 5 000 000 litrów piwa w tradycyjnych litrowych kuflach (Mass)?
Oktoberfest odbywa się corocznie od 1810 roku na przełomie września i października i jest jednym z największych na świecie festynów ludowych. W ostatnich latach przeciętna liczba odwiedzających wynosiła sześć milionów. Oktoberfest to niemieckie dożynki chmielowe w Monachium w Bawarii. Monachijski Oktoberfest cieszy się już ponad 200-letnią tradycją. Tradycyjne kufle piwne były wykonane z ceramiki, zmieniono je jednak na szklane, aby zapobiec oszustwu w ich napełnianiu. Kelnerki na Oktoberfeście znane są z tego, że potrafią przenieść do dziesięciu Mass na raz, przy czym każdy z kufli zawiera litr piwa, do którego dochodzi waga pustych pojemników. 

Oktoberfest trwa co najmniej szesnaście, a najwyżej osiemnaście dni. 

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że Indonezja jest państwem wyspiarskim położonym na 17 508 wyspach?

159
Czy wiesz, że Indonezja jest państwem wyspiarskim położonym na 17 508 wyspach?
Około 6 tys. z nich jest niezamieszkanych. Należą one do Archipelagu Malajskiego. Wyspy Indonezji rozciągają się na długości ponad 5 tys. km wzdłuż równika i na długości 1750 km z południa na północ. Ich brzegi opływają Ocean Spokojny i Indyjski. Na wyspach znajdują się liczne wulkany. Indonezja jest często nękana przez trzęsienia ziemi i tsunami. Ze względu na wysoki poziom wzrostu gospodarczego, Indonezja zaliczana jest do grupy azjatyckich tygrysów. Trudny teren do zagospodarowania daje Indonezji niecałe 15% powierzchni kraju. Po indonezyjskich drogach mogą się poruszać samochody i motocykle jedynie z indonezyjską rejestracją – turyści wjeżdżający na teren tego kraju własnymi pojazdami są obowiązani wystąpić o zarejestrowanie pojazdu na czas pobytu na indonezyjskich numerach rejestracyjnych.

Pokaż komentarze

Cała prawda o stringach

178
Cała prawda o stringach
Noszenie stringów moze wywołać : raka szyjki macicy, bezpłodność, choroby serca, a nawet raka. Według ginekologów skąpe majtki to idealne miejsce dla infekcji grzybicznych.
Dlatego drogie panie, najlepiej chodzić bez majtek.

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że Niemcy są najgorszymi kochankami ...

171
Czy wiesz, że Niemcy są najgorszymi kochankami ...
Międzynarodowa ankieta dowiodła, iż Niemcy są najgorszymi kochankami - dbają w łóżku tylko o siebie. Nie mniej popularni są: Turcy - strasznie się pocą, Szwedzi - za szybcy, Duńczycy - za ostrzy, Amerykanie - za dużo dominacji, Brytyjczycy - za grubi oraz Rosjanie - za dużo owłosienia. Zwycięzcami okazali się Włosi, a gdzie Polacy?

Pokaż komentarze

"Stek i lodzik", czyli walentynki dla facetów w USA.

207
"Stek i lodzik", czyli walentynki dla facetów w USA.
Wszyscy wiedzą o walentynkach. W USA panowie w odpowiedzi na walentynki stworzyli własną wersję tego święta - "Steak and Blowjob" (Stek i Lodzik). 14 lutego ich partnerki powinny podziękować im za prezenty w tej właśnie formie i kolejności.

Pokaż komentarze