olek olek
Dołączył dnia:
4211 Strona główna
687 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika olek

Podczas budowy Wielkiego Muru Chińskiego zginęło ponad milin ludzi.

253
Podczas budowy Wielkiego Muru Chińskiego zginęło ponad milin ludzi.
Wielki Mur Chiński jest jednym z najznakomitszych i najbardziej morderczych dokonań budowlanych wszechczasów. Jego budowa została rozpoczęta po roku 220 p.n.e. i trwała około 10 lat.
Mur zaczyna się nad morzem Pohaj na północny wschód od Pekinu i przebywa Chiny północne aż do pustyni Gobi. Dane na temat jego długości różnią się o setki lub nawet tysiące kilometrów z powodu jego licznych przeróbek. Na całej długości wije się i zakręca, w niektórych miejscach stanieją równoległe mury oraz odgałęzienia, które można liczyć lub nie. Ostatnie oficjalne dane podają 6350 km, lecz podobno w 1990 roku pewien Chińczyk przemierzył całą długość muru, a jego pedometr wskazał 6700 km.

Mur był zarówno wygodną drogą, jak i przeszkodą. Na górze miał 5,5 m szerokości - wystarczająco, aby mogła po nim maszerować piechota po 10 żołnierzy w szeregu albo kawaleria po 5 koni w szeregu. Nadal ma przeciętnie około 9 m wysokości, a wieże strażnicze wznoszą się na 12 m. W dalszym ciągu też wywiera ogromne wrażenie. 

Pokaż komentarze

Czy wiesz, że orgazm zapobiega nowotworowi ...

833
Czy wiesz, że orgazm zapobiega nowotworowi ...
Niestety, w tym przypadku chodzi tylko o panów, u których ryzyko zapadnięcia na nowotwór prostaty ulega znacznemu obniżeniu, jeśli regularnie przeżywają oni orgazm. Na tym polu przeprowadzono kilka szczegółowych badań i wszystkie wykazały, że u mężczyzn, którzy przynajmniej czterokrotnie w tygodniu szczytują, ryzyko zachorowania na raka prostaty obniża się o ponad 30 procent. 

Serwis "Los Angeles Times" poinformował, że wytrysk prawdopodobnie powoduje usunięcie z organizmu substancji rakotwórczych odpowiedzialnych za rozwój nowotworu prostaty.

Pokaż komentarze