olek olek
Dołączył dnia:
4857 Strona główna
42 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika olek

Czy wiesz że w Kanadzie nie możesz mieć fioletowych drzwi wejściowych?

80
Czy wiesz że w Kanadzie nie możesz mieć fioletowych drzwi wejściowych?
Kanada jest państwem, w którym przywiązuje się dużą wagę do estetyki miasta. W wielu miejscowościach wprowadzono specjalne regulacje, które mają na celu określić nawet kolor poszczególnych budynków. 

Miejscowe władze zwracają uwagę na barwę ścian domu. Jednak największe zainteresowanie wzbudza kolor drzwi. W Ontario drzwi nie mogą być fioletowe, jest to zabronione. W Outremont nie wolno natomiast bez pozwolenia władz malować elementów zewnętrznych budynku, na przykład okien.

Pokaż komentarze

Czy wiesz że dozwolone bicie żony ale tylko raz w miesiącu?

105
Czy wiesz że dozwolone bicie żony ale tylko raz w miesiącu?
W stanie Arkansas dopuszczano bicie własnej żony z zastrzeżeniem, by nie działo się to częściej niż raz w miesiącu. W innej części kraju kobiety natomiast nie mogły nawet kupić sobie kapelusza bez zgody męża. Z drugiej strony często broniono słabą płeć. W Missisipi mężczyźnie nie wolno było uwieść kobiety przy pomocy kłamstwa. Dzisiaj w Norwegii również istnieje prawo chroniące kobiety. Praca prostytutki, którą tam wykonują, jest jak najbardziej legalna, ale korzystanie z ich usług już nie.

Pokaż komentarze

Czy wiesz kto nie może założyć konta na facebooku?

68
Czy wiesz kto nie może założyć konta na facebooku?
Co prawda, za złamanie tych praw nie grozi więzienie, ale wydalenie z pracy z pewnością. Pracownicy prokuratury i sądów nie mogą pozwolić sobie na działalność w sieci. Dotkliwie karane jest choćby założenie konta na Facebooku. Wszystko to dzieje się w Polsce. 

Uaktywniając się w Internecie prawnicy udostępniają swoje dane, co jest zabronione. Jeszcze gorsze zakazy obowiązują radców prawnych. Nie mogą oni popełnić żadnego wykroczenia, za które zostaną skazani, czyli na przykład kierować samochodem w stanie nietrzeźwym. Może za to grozić utrata prawa do wykonywania zawodu. Dużymi obostrzeniami są obarczeni także pracownicy banków. 

Udzielając instrukcji klientom często używają komputerów. Co ciekawe, ich komputery nie są podłączone do Internetu, dlatego wykluczone jest zaglądanie na różne portale w czasie pracy. Banki odcinając sieć, chcą zabezpieczyć się przed hakerami i narażeniem danych klientów na szwank.

Pokaż komentarze

Czy wiesz że w Teksasie jedyną dopuszczalną pozycją była pozycja misjonarska?

65
Czy wiesz że w Teksasie jedyną dopuszczalną pozycją była pozycja misjonarska?
Niektóre stany USA od początku słynęły z dużej powściągliwości w sferze obyczajów. Wiele z nich jest znanych z tego do dzisiaj, jak choćby Teksas. Do 2003 roku nie można tam było uprawiać seksu analnego i oralnego, a także utrzymywać stosunków homoseksualnych. Ponadto zakazano odbywania stosunków płciowych przy włączonym świetle, a jedyną pozycją seksualną, jaką dopuszczono, była pozycja misjonarska. 

Niektóre z tych zakazów, trochę zapomniane, mogą funkcjonować do dziś. Jednak obecnie nikt ich już nie przestrzega. Dzisiaj nie grozi mandat za złamanie wierności małżeńskiej, co do niedawna miało jeszcze miejsce w stanie Wirginia.

Pokaż komentarze

Co wiesz o drinku Mai Tai?

66
Co wiesz o drinku Mai Tai?
Po tajsku Mai Tai oznacza po prostu "dobry". To orzeźwiający koktajl alkoholowy przyrządzany na bazie rumu, soku pomarańczowego, ananasowego, limonki i kruszonego lodu. O to, kto pierwszy stworzył jego recepturę (1933 lub 1944 r.) toczyły boje dwie kalifornijskie restauracje, a raczej ich założyciele - Victor Jules Bergeron junior z Trader Vic's oraz Donn Beach z Don the Beachcomber. Specjalizowali się w egzotycznej, polinezyjskiej kuchni.

Pokaż komentarze