szczeka szczeka
Dołączył dnia:
60 Strona główna
0 poczekalnia
Zdjęcia użytkownika szczeka

Ciekawostki o serialu Świat według Bundych

312
 • Fontanna pojawiająca się na początku serialu to Buckingham Fountain znajdująca się na przedmieściach Chicago.

 •  

  Michael G. Moye, współtwórca scenariusza serialu stwierdził, że nazwisko Bundy pochodzi od wrestlera King Konga Bundy'ego, a nie od Teda Bundy'ego, seryjnego mordercy, który został stracony w styczniu 1989 roku.

 •  

  To Katey Sagal wpadła na pomysł, aby Peggy, którą miała grać, nosiła ubrania w stylu lat sześćdziesiątych, co miało parodiować ówczesny styl amerykańskiej pani domu. Na przesłuchanie do serialu przyszła  z własną peruką, która po zdobyciu przez aktorkę roli, stała się stałym elementem wyglądu postaci przez nią granej.  

 •  

  Po zamachach terrorystycznych na World Trade Center,  z odcinka "Get Outta Dodge" został wycięta scena z arabskimi terrorystami. Pojawili się oni u Ala z bombą, chcąc odkupić od niego Dodge'a za 40 dolarów. Spytali się również Ala jak dojechać do Sears Tower (wieżowiec znajdujący się w Chicago, był wtedy najwyższym budynkiem na świecie).

 •  

  Dom pokazywany na początku i końcu każdego odcinka stoi w Deerfield w stanie Illinois.

 •  

  Jeden z twórców serialu zdradził powód dlaczego rolę Ala Bundy'ego powierzono Edowi O'Neillowi. Kiedy został poproszony na przesłuchaniu do pilotażowego odcinka o zwyczajne wejście do domu Bundych, tuż przed otworzeniem drzwi, O'Neill wypuścił powietrze z płuc i spuścił ramiona w dół, tak jakby powrót do domu był jego wielką porażką. Producenci stwierdzili wtedy, że Ed doskonale rozumie sens programu.

 •  

  W trakcie 10 serii odtwórczyni roli Kelly Bundy musiała nosić perukę, ponieważ miała wówczas krótkie, rude włosy.

 •  

  Legendarnym już samochodem Ala jest Dodge. W serialu jednak nigdy jednak nie pada nazwa modelu (zapewne jednak chodzi o Dodge'a Dart Sport). W różnych odcinkach podawane są również różne roczniki (1966,1971 i 1974). Co ciekawe nie ma pewności że to Dodge, bowiem może to być również Plymouth Duster. Oba samochody są do siebie bliźniaczo podobne (obie marki należą do Chryslera a modele miały ten sam pierwowzór, był nim Valiant Duster). Pojawiające się w serialu daty wręcz wykluczają Dodge'a, bowiem model Dart Sport powstał dopiero w 1973 roku. Żeby dodatkowo zagmatwać całą sprawę, Al w jednym odcinków mówi że "nie chce Plymoutha tylko swojego Dodge'a". Samochód Ala był koloru brązowego choć było mówione że kiedyś był niebieski. Tymczasem po wizycie w myjni, okazało się że jego fabrycznym kolorem jest czerwień. Dodge Ala w serialu miał masę wypadków, a jego właściciel narzekał na brak części zamiennych (np. jeździł na fabrycznym oleju). Trudno uwierzyć by jakieś auto było przy takiej eksploatacji i przejechaniu ponad miliona mil tak długo na chodzie.

 •  

  Na podstawie serialu powstał komiks pod tym samym tytułem. Był on wydawany w USA w latach 1990-1994. 


Pokaż komentarze

Czy wiesz jaką wysokość osiągnęło największe tsunami w historii?

904

W 1958 roku w zatoce Lituya na Alasce doszło do trzęsienia ziemi (8 w skali Richtera), wskutek którego do wód zatoki osunęło się 40 milionów metrów sześciennych ziemi.

Powstała fala (tzw. mega tsunami) miała 524 metry wysokości!

To więcej, niż ma Sears Tower – najwyższy budynek w USA.

W zatoce były w tym czasie jedynie trzy łodzie, z czego jedna została wywrócona – zmarły dwie osoby.


Pokaż komentarze